Nowe regulacje dotyczące 1% podatku PIT na rzecz organizacji pożytku publicznego

Nowelizacja ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie przewiduje, że OPP będą musiały informować odbiorców o tym, że dane działania promocyjne są finansowane albo współfinansowane ze środków zebranych z 1% podatku dochodowego. Pieniądze pochodzące z 1% podatku będą musiały być przekazywanie tylko organizacjom, które znajdują się w – prowadzonym przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej – wykazie.

Ponadto, będzie utworzony Fundusz Wspierania Organizacji Pożytku Publicznego, gdzie gromadzone będą środki z 1% podatku dochodowego, które nie zostały wydane przez organizacje tracące status organizacji pożytku publicznego.

Programy komputerowe do składania zeznań podatkowych będą musiały zawierać wyraźną informację o tym, czy program oferuje możliwość swobodnego wyboru wspieranej organizacji kwotą z tytułu 1% podatku dochodowego, czy też nie.
 

Wypróbuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zbada Twoje potrzeby i uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Uzyskaj dostęp

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: legalis@beck.pl
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywatności