Nowe procedury medyczne na liście świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia szpitalnego oraz obowiązek zatrudnienia psychologa na niektórych oddziałach

Z dniem 7.1.2022 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Zdrowia z 28.12.2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu lecznictwa szpitalnego (Dz.U. poz. 2482). Rozporządzenie wprowadza nowe procedury medyczne na liście świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia szpitalnego. Są to: koherentna tomografia optyczna tętnic obwodowych (OCT), koherentna tomografia optyczna tętnic wieńcowych (OCT), elektrochemioterapia – elektroporacja i podanie leku przeciwnowotworowego systemowo oraz elektrochemioterapia – elektroporacja i podanie leku przeciwnowotworowego miejscowo do zmiany nowotworowej. 

Przepisy rozporządzenia wprowadzają także obowiązek zatrudnienia psychologa w wymiarze co najmniej 0,5 etatu oraz obowiązek udzielania porady psychologicznej na oddziałach ginekologiczno-położniczych o pierwszym i drugim poziomie referencyjności w czasie nieprzekraczającym 24 godz. liczonych od momentu zgłoszenia.

Postanowienia rozporządzenia są istotne dla świadczeniodawców udzielających świadczeń z zakresu lecznictwa szpitalnego ze względu na wprowadzenie nowych procedur medycznych na liście świadczeń gwarantowanych oraz obowiązek zatrudnienia psychologa na oddziałach ginekologiczno-położniczych o pierwszym i drugim poziomie referencyjności.
 

Wypróbuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zbada Twoje potrzeby i uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Uzyskaj dostęp

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: legalis@beck.pl
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywatności