Nowa tarcza finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju – PFR 2.0

W ramach wsparcia z PFR 2.0. skorzystają mikro, małe średnie i duże firmy z określonych branż. Największe wsparcie przewidziane jest dla dużych firm – przewidziano dla nich pomoc w łącznej wysokości ok. 25 mld zł. Cały system ma być zbliżony do tarczy funkcjonującej przy pierwszej fali pandemii, ale będą też pewne zmiany dotyczące szczegółowych warunków.

Jak poinformował Premier, w ramach tej pomocy przewidziane jest: (1) do 10 mld zł środków bezzwrotnych dla mikrofirm i MSP przekazane przez PFR za pomocą banków; (2) dostępna i szybka obsługa w kanałach elektronicznych, (3) subwencja uzależniona od spadku obrotów i w całości bezzwrotna pod warunkiem spełnienia określonych warunków - utrzymania firmy, zatrudnienia, (4) środki dla firm dla branż poszkodowanych przez drugą falę pandemii.

Pomoc będzie dotyczyć m.in. działalności związanej z: transportem pasażerskim, noclegami i kwaterunkiem, gastronomią, turystyką, obiektami sportowymi i kulturalnymi, a także niektórymi formami edukacji.

Wnioski będzie można składać od stycznia 2021 r.
 

Wypróbuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zdalnie
uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Uzyskaj dostęp

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: legalis@beck.pl
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywatności