Niemcy: śledzenie osób w Internecie tylko za zgodą

Jeżeli dostawcy usług stron trzecich wbudowanych w stronę internetową wykorzystują zgromadzone tam dane do własnych celów, operator strony internetowej musi uzyskać na takie dalsze wykorzystanie zgodę użytkowników.

Ulrich Kelber, Federalny Rzecznik ds. Ochrony Danych i Wolności Informacji, wzywa zatem operatorów do weryfikacji zamieszczanych treści stron trzecich i stosowanych mechanizmów śledzenia: „Dostawca wykorzystujący mechanizmy, takie jak Google Analytics, które prawnie wymagają zgody, musi pozyskać zgody użytkowników w sposób spójny z prawem ochrony danych osobowych. W tym kontekście okoliczność, że proste przekazanie informacji za pośrednictwem banerów cookie lub wstępnie aktywowanych pól wyboru nie działa w przypadku pozyskiwania zgody, powinna być teraz jasna. Każdy operator witryny powinien zatem zweryfikować, jakie usługi są wbudowane w jego stronę internetową i w razie potrzeby dezaktywować je do czasu zapewniania zgodności z prawem”.

W tym obszarze wsparcie można znaleźć w „Poradniku dla dostawców telemediów”, który został już opublikowany wiosną przez lokalne (związkowe) organy nadzorujące ochronę danych osobowych. Te wytyczne wskazują pod jakimi warunkami śledzenie aktywności użytkowników w Internecie jest możliwe. Wcześniejsze publikacje organów nadzorczych, na przykład dotyczące Google Analytics, z powodu znacznej zmiany stanu prawnego i samych procesów przetwarzania, nie mają już zastosowania.
 

Wypróbuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zbada Twoje potrzeby i uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Uzyskaj dostęp

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: [email protected]
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywatności