Nagrodziliśmy najlepszych doradców podatkowych

Redakcja „Rzeczpospolitej" już po raz 11. przyznała nagrody najlepszym firmom doradztwa podatkowego oraz indywidualne wyróżnienia dla najlepszych ekspertów.

Pierwsze miejsce – zarówno pod względem liczby zatrudnianych, jak i wysokości przychodów – zajmuje po raz kolejny Deloitte. Zespół doradców tej firmy liczy – tak jak przed rokiem – 166 osób. Za to jej przychody wzrosły o ponad 21 mln zł, do 206 mln zł.

Swoje wyniki finansowe poprawiła większość uczestników rankingu. Przychody firm z wielkiej czwórki – Deloitte, EY, PwC i KPMG – przekroczyły łącznie 732 mln zł, co oznacza wzrost o 11 proc. w stosunku do poprzedniego roku. Firmy i kancelarie z pierwszej dwudziestki osiągnęły łącznie 975,5 mln zł.

Najszybciej rozwija się firma FL Tax, której przychody wzrosły w ciągu roku o 98 proc., do 7,26 mln zł. Obaj założyciele i partnerzy FL Tax otrzymują też indywidualne wyróżnienia, o których decydują głosy konkurencji. Kamil Lewandowski został po raz pierwszy liderem w międzynarodowym prawie podatkowym, a Paweł Fałkowski otrzymuje rekomendację w VAT. Do grona liderów dołączył też Adam Allen (Thedy & Partners), uznany za najlepszego eksperta w PIT, obok Andrzeja Marczaka (KPMG).

Po raz drugi przyznaliśmy też firmom wyróżnienia za prestiżowe sukcesy w trzech kategoriach: transakcji, wygranych przed sądami oraz innowacyjnych rozwiązań. Wyboru dokonała kapituła pod przewodnictwem prof. Hanny Litwińczuk (UW), w której skład weszli wybitni przedstawiciele świata nauki i organizacji przedsiębiorców. Na wniosek pani profesor po raz pierwszy nagradzamy wygrane przed sądami w sześciu kategoriach: PIT, CIT, VAT, akcyzie, podatku od nieruchomości i ogólnym prawie podatkowym (tabelka poniżej).

W rankingu przyznajemy też nagrody firmom, które obsługują największą liczbę spółek giełdowych. Kolejny raz w tej kategorii wygrywa KPMG. Po raz pierwszy przyznajemy wyróżnienie za edukację podatkową. Doceniliśmy działalność firmy PwC, która przygotowała najwięcej interesujących raportów o tematyce podatkowej.
 

Wypróbuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zbada Twoje potrzeby i uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Uzyskaj dostęp

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: [email protected]
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywatności