MŚP: będą pożyczki wspierające płynność

Pożyczki dla sektora MŚP mają pokrycie bieżące potrzeby finansowe oraz chronić miejsca pracy – mówi Małgorzata Jarosińska-Jedynak, minister funduszy i polityki regionalnej, cytowana przez stronę www.gov.pl.

Powstanie Fundusz Pożyczkowy Wsparcia Płynności MSP, w którym przedsiębiorcy już pod koniec kwietnia będą mogli składać wnioski i uzyskać pożyczkę, połączoną z dotacją.

Jak można przeczytać na stronie ministerstwa, przedsiębiorca będzie zwracał tylko pożyczony kapitał – nie będzie potrzeby spłacania odsetek ani dodatkowych kosztów. Każdy przedsiębiorca będzie mógł się starać o kredyt w wysokości do 15 mln złotych, a okres spłaty będzie wynosił nawet sześć lat. Wysokość pożyczki będzie ustalana indywidualnie. Jeśli kwota nie przekroczy 100 tys. zł, to jako zabezpieczenie wystarczy weksel in blanco. Dodatkowym udogodnieniem jest także m.in. możliwość „wakacji kredytowych” raz do roku na 2 miesiące w pierwszym i drugim roku okresu spłaty

Pieniądze będzie można przeznaczyć na pokrycie bieżących potrzeb finansowych, czyli np. wypłatę wynagrodzeń pracowników, spłatę zobowiązań krótkoterminowych (faktur itp.). Opcjonalnie będzie się można nimi posłużyć w celu sfinansowania wydatków inwestycyjnych.

Pożyczki będą udostępniane na terenie całego kraju – pośredników finansowych wybierze Bank Gospodarstwa Krajowego.
 

Wypróbuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zbada Twoje potrzeby i uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Uzyskaj dostęp

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: [email protected]
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywatności