MRiPS do koalicji na rzecz rodzin chce dołączyć pracodawców

Szef resortu rodziny i polityki społecznej w celu ułatwienia młodym ludziom łączenia pracy zawodowej z życiem rodzinnym dostrzega potrzebę prowadzenia stabilnej polityki mieszkaniowej, zatrudnieniowej, podatkowej i zdrowotnej. Konkretne rozwiązania zostały zawarte w Strategii Demograficznej 2040 oraz w Polskim Ładzie.

Łączenie pracy z życiem rodzinnym

Do realizacji propozycji prorodzinnych potrzebna jest szeroka koalicja samorządów, organizacji pozarządowych i pracodawców. Wielu z  nich już stwarza pracownikom dobre warunki, pozwalające na łączenie pracy zawodowej z życiem rodzinnym.

Konkretna pomoc pracodawców 

Obecni i potencjalni rodzice potrzebują stabilnego, to znaczy gwarantowanego umową o pracę zatrudnienia, możliwości korzystania z elastycznego czasu pracy czy pracy na część etatu, według własnych potrzeb. Na stronach rządowych pojawiła się zapowiedź rozmów na te tematy z pracodawcami.

Źródło:

gov.pl
 

Wypróbuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zdalnie
uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Uzyskaj dostęp

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: legalis@beck.pl
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywatności