MRiPS: Bezrobocie w marcu w dół

Ministerstwo Rodziny i Polityki Socjalnej szacuje, że w ubiegłym miesiącu stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła 5,4 %. To oznacza, że była o 0,1 punktu procentowego niższa niż w lutym br.

Najniższy poziom bezrobocia odnotowano – bez niespodzianek – w Wielkopolsce. Stopa bezrobocia wyniosła tam marcu 3,1 %. W żadnym z województw nie nastąpił wzrost bezrobocia.

Blisko 18 tys. bezrobotnych mniej

Pod koniec marca 2022 r. w urzędach pracy zarejestrowanych było niespełna 904 tys. bezrobotnych – wynika ze wstępnych danych MRiPS. To o 17,9 tys. (1,9 %) mniej niż przed miesiącem.

Eurostat potwierdza: rynek pracy w Polsce ma się dobrze

Dobrą kondycję polskiego rynku pracy potwierdza Eurostat. Stopa bezrobocia liczona według przyjętej przez Eurostat metodologii w lutym br. wyniosła 3 %, a Polska znalazła się na 2. miejscu w Unii Europejskiej i znacznie poniżej unijnej średniej (6,2 %).

Źródło:

gov.pl
 

Wypróbuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zbada Twoje potrzeby i uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Uzyskaj dostęp

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: [email protected]
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywatności