Moja woda – zwiększono budżet programu tzn. Oczko wodne plus

Zważywszy na zainteresowanie programem, NFOŚiGW zwiększył budżet programu „Moja Woda” w 2020 r. o dodatkowe 10,2 mln zł, do kwoty 114,87 mln zł.

Założeniem projektu „Moja Woda” jest, by każdy właściciel domu jednorodzinnego otrzymał dofinansowanie do 5 tys. zł, ale nie więcej niż 80% kosztów budowy przy domu instalacji zatrzymujących deszczówkę, tj. zakup, montaż i uruchomienie instalacji pozwalających na zagospodarowanie wód opadowych i roztopowych na terenie nieruchomości objętej przedsięwzięciem. Według wiceprezes NFOŚiGW Artura Lorkowskiego inwestycje zatrzymają ponad 1,2 mln metrów sześciennych wody opadowej rocznie.

Wbrew obawom o sprzedaż gruntu, na którym znajduje się oczko wodne, działki takie nie podlegają prawu pierwokupu przez Skarb Państwa. Mogło to również mieć wpływ na tak duże zainteresowanie projektem.

Źródło: https://www.wody.gov.pl/mala-retencja/blekitno-zielona-infrastruktura/programy-dofinansowa
 

Wypróbuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zdalnie
uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Uzyskaj dostęp

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: legalis@beck.pl
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywatności