Łanda: PiS krytykował PO, a sam robi legislacyjne wrzutki

Do projektu nowelizacji ustawy o informacji w ochronie zdrowia, która wprowadzała internetowe konta pacjenta, dodano ostatnio trzy kontrowersyjne poprawki.

Chodzi o wysyłkową sprzedaż leków na receptę dla osób niepełnosprawnych, aneksowanie umów dla poradni specjalistycznych do końca 2019 r. oraz możliwość przeprowadzania przetargów centralnych na leki i wyroby medyczne. Ta ostatnia kwestia najbardziej bulwersuje Krzysztofa Łandę, byłego wiceministra zdrowia, który był gościem Karoliny Kowalskiej w programie #RZECZoPRAWIE. Jego zdaniem zapis o przetargach centralnych to tzw. wrzutka do ustawy. Porównał go z projektem ustawy o refundacji wyrobów medycznych, który w styczniu 2017 r. został zastopowany przez CBA, bo podobno zwiększał korupcję. Zdaniem Łandy tamten projekt te same kwestie regulował lepiej, bo szczegółowo.– Teraz mamy kadłubkowaty zapis i nic więcej. Nie wiemy, ani kto będzie opracowywał kryteria przetargowe, ani w jakiej procedurze. Nie ma nawet minimum informacji o tym, jakie leki będą procedurą objęte. Nie było żadnych konsultacji. Nie ma oceny skutków regulacji. Tak się prawa nie tworzy – powiedział. — jaga
 

Wypróbuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zbada Twoje potrzeby i uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Uzyskaj dostęp

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: [email protected]
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywatności