Kuglarz: Za wcześnie na komisję weryfikacyjną w Krakowie

W zeszłym tygodniu minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro nie wykluczył, że nieprawidłowościami w reprywatyzacji nieruchomości w Krakowie zajmie się komisja weryfikacyjna, która obecnie bada takie przypadki w Warszawie.

Zdaniem goszczącego we wtorkowym programie #RZECZoPRAWIE mec. Pawła Kuglarza z krakowskiej kancelarii TaylorWessing, na takie działania jest za wcześnie. Jak mówił, sytuacja Warszawy jest szczególna. – W związku z tym działania nadzwyczajne komisji weryfikacyjnej są odpowiedzią na zaniedbania i zaniechania samorządu. A w Krakowie czy innych miastach ma to zupełnie inny charakter: przestępstwa związane z reprywatyzacją dotyczyły głównie tego, że zgłaszali się tzw. spadkobiercy, którzy na podstawie sfałszowanych pełnomocnictw uzyskiwali zwrot nieruchomości – wyjaśnił mec. Kuglarz. Jego zdaniem w Krakowie zastosowanie mechanizmów prawa cywilnego, administracyjnego i karnego przy udziale prokuratorów mogłyby wystarczać. – Po kilku miesiącach działania komisji weryfikacyjnej racjonalne byłoby poczekanie, jak jej decyzje zostaną ocenione przez sądy administracyjne – dodał prawnik.

—mat
 

Wypróbuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zbada Twoje potrzeby i uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Uzyskaj dostęp

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: [email protected]
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywatności