Koniec usterek, rejestracja do piątku

Usunięto zakłócenia w systemie elektronicznym obsługującym Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych – zapewnia Ministerstwo Finansów. Eliminacja usterek, którą ogłoszono w czwartek, oznacza, że będzie zastosowany mechanizm przedłużenia terminu na zgłaszanie danych o spółkach i ich wspólnikach według art. 60 ust. 3 ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu. Oznacza to, że dla spółek zarejestrowanych w KRS przed 13 października 2019 r. ostatnim dniem na zgłaszanie danych będzie piątek 17 lipca.

Ustawowy termin mijał w poniedziałek 13 lipca, ale przesunięto go ze względu na zakłócenia w systemie zgłoszeń, uniemożliwiające dopełnienie obowiązku informacyjnego przez spółki.

CRBR to swoisty rejestr uczciwości, pozwalający ustalić, kto realnie posiada udziały w danej spółce.

—roch
 

Wypróbuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zbada Twoje potrzeby i uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Uzyskaj dostęp

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: [email protected]
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywatności