Idzie jesień – rusza tarcza dla organizatorów turystyki

O pieniądze będą mogli się ubiegać zarówno organizatorzy wycieczki (zwrot środków za odwołany wyjazd), jak też turyści. Pieniądze dostaną tylko organizatorzy turystyki wpisani do rejestru, a w tym celu muszą:

  • przyjąć płatność bezgotówkowo, 
  • złożyć przez system teleinformatyczny wniosek do Ubezpieczonego Funduszu Gwarancyjnego, 
  • dostarczyć oświadczenie podróżnego o odstąpieniu od umowy z powodu pandemii i samemu oświadczyć, że nie wręczył vouchera, nie zwrócił wpłat oraz sam zwróci wypłatę na określonych zasadach, 
  • dostarczyć wykaz umów z danymi podróżnych. 

Podróżni też będą mogli liczyć na pieniądze po złożeniu wniosku, ale wcześniej kilku formalności będzie musiał dopełnić organizator imprezy.

Elementem tarczy będzie też Turystyczny Fundusz Pomocowy, który zapewni środki w przypadku odwołania konkretnych imprez w przyszłości (składka to maksymalnie 30 zł od każdego podróżnego). Na postojowe i zwolnienie ze składek mogą liczyć m.in. przewoźnicy autokarowi, agenci turystyczni czy piloci, którzy wcześniej nie mogli skorzystać ze wsparcia. Trzeba też będzie, co do zasady, wykazać spadek obrotów o minimum 75 proc.

Odpowiednia nowelizacja ustawy o zwalczaniu skutków epidemii COVID-19, z poprawkami Senatu, wraca teraz do Sejmu - przepisy mają zacząć obowiązywać od jesieni.
 

Wypróbuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zbada Twoje potrzeby i uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Uzyskaj dostęp

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: [email protected]
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywatności