GUS: Zatrudnienie i przeciętne wynagrodzenie w grudniu 2020 r.

Według analiz GUS przeciętne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw w grudniu wyniosło 5973,75 zł, co oznacza wzrost o 6,6 % rok do roku. Prognozowana dynamika zatrudnienia nie zmieniła się w grudniu w porównaniu do listopada i wyniosła -1,2 % rok do roku. Natomiast dynamika przeciętnego wynagrodzenia zmniejszyła się do 4,5 % rok do roku w grudniu wobec 4,9 % w listopadzie.

Publikacja danych o zatrudnieniu i przeciętnym wynagrodzeniu w sektorze przedsiębiorstw, mimo że istotna dla prognozy dynamiki konsumpcji prywatnej w IV kwartale, będzie w ocenie analityków neutralna dla kursu złotego i rynku długu.

W przypadku zatrudnienia, spadek w ujęciu rok do roku był głębszy niż w listopadzie i sięgnął 1,4 %. W grudniu nastąpiła stabilizacja spadku na poziomie 1,2 % rok do roku.

Źródło:

stat.gov.pl
 

Wypróbuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zdalnie
uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Uzyskaj dostęp

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: legalis@beck.pl
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywatności