EROD przyjęła pisma do ONZ i ENISA

EROD, odpowiadając na pismo ONZ, dotyczące przekazywania danych organizacjom międzynarodowym, z zadowoleniem przyjęła stały udział ONZ w grupie roboczej ds. przekazywania danych organizacjom międzynarodowym i ponowiła swoje zobowiązanie do dalszej współpracy w zakresie ochrony praw człowieka, w tym prawa do prywatności.

Z kolei w piśmie do ENISA, dotyczącym zgodności europejskiego programu certyfikacji cyberbezpieczeństwa w zakresie usług chmurowych (EUCS) z wyrokiem w sprawie Schrems II, EROD podtrzymała swoje stanowisko wyrażone w piśmie do ENISA z 19 maja br. Zdaniem Rady ostateczny program certyfikacji powinien być zgodny z obowiązkami określonymi w ogólnym rozporządzeniu o ochronie danych (RODO) i powinien umożliwiać dostawcom usług chmurowych i ich klientom przestrzeganie RODO, biorąc również pod uwagę wyrok ws. Schrems II.

Oświadczenie prasowe w tej sprawie opublikowano na stronie EROD:

https://edpb.europa.eu/news/news/2021/edpb-adopts-letters-un-enisa_pl
 

Wypróbuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zbada Twoje potrzeby i uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Uzyskaj dostęp

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: [email protected]
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywatności