EROD o przekazywaniu danych w związku z brexitem

Od 1 stycznia 2021 r. Zjednoczone Królestwo nie będzie już stosować RODO do przetwarzania danych osobowych, a będą w nim obowiązywać odrębne ramy prawne dotyczące ochrony danych.

W oświadczeniu EROD w szczególności podkreśliła kwestię przekazywania danych do państwa trzeciego, jak również konsekwencje dotyczące nadzoru regulacyjnego i mechanizmu kompleksowej współpracy (OSS). Okres przejściowy, podczas którego organ Zjednoczonego Królestwa nadal uczestniczy we współpracy administracyjnej EROD, upływa z końcem 2020 r. Ponadto EROD przyjęła notę informacyjną w sprawie przekazywania danych na mocy RODO po zakończeniu okresu przejściowego.

Dokumenty w polskiej wersji językowej znajdują się poniżej.

Więcej informacji na temat 43. posiedzenia EROD znajduje się pod linkiem: https://www.uodo.gov.pl/pl/185/1794.
 

Wypróbuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zbada Twoje potrzeby i uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Uzyskaj dostęp

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: legalis@beck.pl
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywatności