Elektroniczne potwierdzenia na PUE ZUS dla świadczeniobiorców

Dotychczas możliwość samodzielnego tworzyć elektronicznego  potwierdzenia na PUE ZUS o danych zgromadzonych w ZUS na PUE ZUS istniała tylko dla ubezpieczonych i płatników składek. Utworzone w ten sposób potwierdzenia elektroniczne nie wymagają podpisu pracownika ZUS-u. Ubezpieczeni mogą generować też potwierdzenia z informacją o niepobieraniu świadczeń. 

W nowym komunikacie ZUS informuje, że od 31 lipca możliwość samodzielnego tworzyć elektronicznego potwierdzenia na PUE ZUS mają również świadczeniobiorcy. Tego rodzaju e-potwierdzenie nie wymaga podpisu pracownika ZUS-u i może być bez problemu przekazane do instytucji, która oczekuje takiego potwierdzenia. Potwierdzenie danych świadczeniobiorcy to elektroniczny dokument podpisany za pomocą kwalifikowanej pieczęci elektronicznej ZUS, dlatego nie ma wtedy wymogu dokonania podpisu przez urzędnika.

W komunikacie ZUS stwierdza, że na potwierdzeniu mogą znaleźć się informacje dotyczące przysługujących emerytur, rent i zasiłków czy wysokości świadczenia. Taki dokument można przekazać do instytucji, która tego oczekuje.
 

Wypróbuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zbada Twoje potrzeby i uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Uzyskaj dostęp

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: legalis@beck.pl
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywatności