Kupujący mieszkania na zielonym osiedlu (czyli osiedlu posiadającym zielone certyfikaty) mogą liczyć na wiele korzyści, m.in. niższe rachunki za energię, ogrzewanie, wodę, wyposażenie w pakiet inteligentnych rozwiązań do zarządzania domem, położenie wśród zielni, nad której projektowaniem czuwa ekolog.

Nabywcy mieszkań w Polsce są coraz bardziej świadomi, jak ważne są certyfikaty środowiskowe. Rośnie zainteresowanie ochroną środowiska, a także szeroko pojętym zrównoważonym rozwojem. Stąd też widać rosnące zainteresowanie zielonymi osiedlami.

Pomimo, iż wdrożenie rozwiązań narzuconych przez dany system certyfikacji wpływa znacząco na koszty przygotowania i budowy osiedli, a tym samym na cenę, to jednak zainteresowanych takimi lokalami nie brakuje. Deweloperzy przekonują, że ten koszt przekłada się na jakość i wartość dodaną, jaka idzie w parze z zaletami certyfikowanych budynków.

Ważne
BREEAM – międzynarodowy system certyfikacji budynków, to uznany w świecie model oceny jakości nieruchomości oraz jej wpływu na mieszkańców, sąsiedztwo i środowisko naturalne.