Doprecyzowanie przepisów dotyczących zasad wyposażania szkolnych gabinetów profilaktyki zdrowotnej i pomocy przedlekarskiej

Począwszy od tego dnia, wśród minimalnego, wymaganego przepisami prawa wyposażenia takiego gabinetu powinny znaleźć się:

1) podłogi i wyposażenie wykonane z materiałów umożliwiających ich mycie i dezynfekcję;

2) umywalka z baterią z ciepłą i zimną wodą;

3) kozetka;

4) stolik zabiegowy;

5) szafka przeznaczona do przechowywania leków i wyrobów medycznych;

6) biurko oraz szafka kartoteczna – przeznaczone do przechowywania dokumentacji medycznej.

Zmiana jest spowodowana chęcią ujednolicenia wyposażenia ww. gabinetów, natomiast warto zaznaczyć, że przepisy określają jedynie minimalne wymagane wyposażenie, stąd nic nie stoi na przeszkodzie, aby gabinety te były wyposażone w dodatkowy sprzęt – w miarę możliwości finansowych organu prowadzącego. Zmiana zostanie wprowadzona na mocy art. 2 ustawy z 11.9.2015 r. o zmianie ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2015 r. poz. 1640).
 

Wypróbuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zbada Twoje potrzeby i uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Uzyskaj dostęp

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: legalis@beck.pl
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywatności