Do pozyskania 2 mld złotych z NFOŚiGW – ruszył nabór wniosków!

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przeznaczył 2 mld zł na ekologiczne inwestycje, w tym 1 mld zł na poprawę jakości powietrza. O środki można ubiegać się w ramach programów „Poprawa jakości powietrza” oraz „Sokół”.

Środki pochodzące z NFOŚiGW przeznaczone są głównie dla przedsiębiorców. Szczegółowe informację znajdują się na stronie NFOŚiGW. Można je uzyskać w ramach dwóch programów:

1. Program „Poprawa jakości powietrza”

W ramach tego programu można uzyskać wsparcie w dwóch obszarach:

1) Energetyczne wykorzystanie zasobów geotermalnych - zakłada wspieranie m.in. takich inwestycji, jak budowa nowej, rozbudowa lub modernizacja istniejącej ciepłowni/elektrociepłowni geotermalnej. O środki mogą ubiegać się przedsiębiorcy, a budżet konkursu wynosi 500 mln zł. Nabór wniosków odbędzie się w okresie od 8.8. do 16.12.2016 r.

2) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie - obejmuje finansowanie termomodernizacji, przede wszystkim budynków o szczególnym znaczeniu (np. obiekty zabytkowe, muzea, hospicja, akademiki, obiekty prowadzące działalność leczniczą). Budżet konkursu wynosi 500 mln zł. Nabór rozpoczął się 1.8. i potrwa do 30.12.2016 r.

2. Program „Sokół”

Program Sokół jest skierowany do przedsiębiorców. Mogą oni ubiegać się o wsparcie m.in. na wdrożenie innowacyjnych technologii środowiskowych, które mają służyć ograniczeniu oddziaływania zakładów/instalacji/urządzeń na środowisko . Budżet programu wynosi 1 mld zł. Wnioski można składać do 30.11.2016 r.
 

Wypróbuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zbada Twoje potrzeby i uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Uzyskaj dostęp

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: legalis@beck.pl
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywatności