Departament Obsługi Klientów ZUS odpowiedział na pismo SKwP w sprawie wpływu niestabilności publicznych systemów informatycznych na pracę księgowych

W odpowiedzi na pismo przyznano, że w terminach 27-30 kwietnia br. występowały problemy z dostępem do usług: PUE ZUS oraz Interaktywny Płatnik Plus.

Jednocześnie poinformowane o braku możliwości przedłużenia dla płatników składek terminów na złożenie wniosków o zwolnienie z obowiązku opłacania składek za grudzień 2020 r., styczeń 2021 r. i luty 2021 r.

Departament Obsługi Klientów ZUS przypomniał jednocześnie o możliwości składania odwołania od decyzji ZUS, przez płatników, których wnioski zostały odrzucone np. z powodu nie złożenia ich w terminie. Jednocześnie podkreślono, że każde odwołanie zostanie zbadane przez ZUS i jeśli faktycznie przekroczenie terminu zostanie spowodowane trudnościami technicznymi, na które płatnik nie miał wpływu, reklamacja taka zostanie uznana, a wniosek rozpatrzony będzie na korzyść klienta.

Pełną treść pisma SKwP wraz z odpowiedzią ZUS można znaleźć na stronie SKwP.

Źródło: https://skwp.pl/aktualnosc/otrzymalismy-odpowiedz-z-zus-na-pismo-do-prezes-gertrudy-uscinskiej-wyslane-30-kwietnia-br/
 

Wypróbuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zbada Twoje potrzeby i uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Uzyskaj dostęp

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: legalis@beck.pl
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywatności