Dane brytyjskich użytkowników Google trafią do USA

Brak pewności dotyczącej dalszego stosowania rozporządzenia ogólnego o ochronie danych osobowych (RODO) w Wielkiej Brytanii sprawił, że Google postanowiło przenieść konta swoich użytkowników pod inną jurysdykcję. Z uwagi na fakt, że pomiędzy WB oraz USA trwają negocjacje szerszej umowy handlowej oraz że Stany Zjednoczone uchwaliły ustawę o wyjaśnieniu zgodnego z prawem użytkowania danych za granicą (CLOUD Act), sprawił, że wybór tej destynacji wydał się naturalny.

Pomimo zapewnień Google, że zarówno prywatność, jak i sposoby przetwarzania danych użytkowników nie ulegną zmianie, obawy konsumentów mogą nie wydawać się bezpodstawne. System ochrony prywatności w Stanach Zjednoczonych nie stoi na tak wysokim poziomie, jak w UE, a co za tym idzie, programy masowej inwigilacji będą miały łatwiejszy dostęp do danych osobowych.
 

Wypróbuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zbada Twoje potrzeby i uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Uzyskaj dostęp

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: legalis@beck.pl
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywatności