Criteo pod lupą francuskiego organu nadzorczego

Privacy International w ramach prowadzonej przez siebie kampanii wystosowała skargi dotyczące 7 firm znajdujących się pod jurysdykcją 3 różnych organów nadzoru. Nie było to więc działanie dotyczące jedynie Criteo. Organizacja obrała za cel weryfikację stosowania przepisów z zakresu ochrony danych osobowych m.in. przez brokerów danych oraz firmy reklamowe.

Zgodnie z oświadczeniem wydanym przez Criteo firma współpracuje z organem nadzoru w trakcie dokonywanego przeglądu i pozostaje pewna jakości swoich praktyk w zakresie prywatności. Firma zapewnia przy tym, że posiada udokumentowane doświadczenie w kwestii zapewnienia wysokiego poziomu bezpieczeństwa danych. Criteo wskazało także na globalny charakter działalności, który w sposób naturalny wpływa na konieczność spełniania najwyższych wymagań w zakresie ochrony danych osobowych na całym świecie.

Privacy International złożyła skargi do organów nadzorczych na wiele firm zaraz po wejściu w życiu RODO. Organizacja dostrzega bowiem liczne naruszenia prywatności, wykorzystywanie danych użytkowników oraz profilowanie przez firmy branży reklamowej.

Źródło: https://techcrunch.com/2020/03/10/adtech-giant-criteo-is-being-investigated-by-frances-data-watchdog/
 

Wypróbuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zbada Twoje potrzeby i uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Uzyskaj dostęp

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: [email protected]
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywatności