Sygnalizowanie znaczenia prywatności

Wskazując osobę na ww. stanowisko już pierwszego dnia administracja Bidena zasygnalizowała, że zamierza skupić się na polityce prywatności w wymiarze międzynarodowym oraz wskazała na ogromne znaczenie, które ma globalny przepływ danych.

Większość z pozostałych powołań w Departamencie Handlu nie została jeszcze dokonana. Prawdopodobnie zostaną one ogłoszone w nadchodzących dniach, tygodniach lub miesiącach.

Wybór doświadczonego specjalisty w zakresie prywatności na stanowisko wydaje się być wyborem oczywistym. Hoff będzie odpowiedzialny za kierowanie biurem zarządzającym programem Tarczy Prywatności oraz działaniami rządu w zakresie promocji transgranicznej ochrony danych oraz transferu danych w sferze handlowej.

Około 60 ekspertów branżowych, specjalistów w zakresie handlu czy ekonomistów, których będzie nadzorował, będzie kierować pracami Międzynarodowej Administracji Handlu w kwestiach m.in. łańcucha dostaw.

Christopher Hoff, czyli kto?

Hoff to specjalista zajmujący się od dekady tematyką prywatności z uwzględnieniem Stanów Zjednoczonych. Swoją pracę rozpoczął w jednym z biur, którymi będzie obecnie zarządzał oraz doradcy ds. polityki w zakresie przepływu danych i prywatności.

Biorąc pod uwagę doświadczenie Hoffa należy potwierdzić, że dysponuje on wiedzą na temat problemów, z którymi będzie musiał się mierzyć. Oczekiwania, które są wobec niego stawiane dotyczą szybkiego podjęcia rozmów między agencyjnych, które umożliwią znalezienie rozwiązania niepewnej sytuacji nękającej międzynarodowy krajobraz ochrony danych osobowych.

To dopiero początek

Nominacja Hoffa jest jedną z wielu, które zostaną podjęte przez nową administrację w celu pokierowania polityką prywatności w USA.

Źródło: https://iapp.org/news/a/biden-appoints-chris-hoff-to-oversee-privacy-shield-talks/