Bez opłat za zamknięty sklep w wielkim centrum

Parlamentarne prace nad tarczą antykryzysową diametralnie zmieniły zasady wsparcia najemców i dzierżawców sklepów w galeriach handlowych.

Chodzi o przedsiębiorców, którzy na czas epidemii musieli zamknąć lokal lub ograniczyć swoją działalność. Początkowo mieli za ten okres zapłacić jedynie 10 proc. czynszu. Taka obniżka byłaby automatyczna z mocy prawa. Właściciel (zarządca) galerii handlowej, który tego nie akceptował, mógł wystąpić do sądu.

Teraz tarcza antykryzysowa przewiduje wygaśnięcie wzajemnych zobowiązań stron umowy najmu, dzierżawy lub innej podobnej, dzięki której dochodzi do oddania do używania powierzchni handlowej. Najemca czy dzierżawca powinien złożyć udostępniającemu bezwarunkową i wiążącą ofertę woli przedłużenia obowiązywania umowy na dotychczasowych warunkach o okres obowiązywania zakazu, przedłużony o sześć miesięcy. Taka oferta powinna być złożona w ciągu trzech miesięcy od dnia zniesienia zakazu.

Nie ma przy tym znaczenia, czy chodzi o najemcę małego stoiska handlowego czy też o duży sklep międzynarodowego koncernu. W obu wypadkach będą obowiązywać takie same zasady.

Etap legislacyjny: po powrocie z Senatu do Sejmu
 

Wypróbuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zbada Twoje potrzeby i uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Uzyskaj dostęp

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: [email protected]
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywatności