Banki zawieszają spłaty rat kredytów

Trudna sytuacja gospodarcza, kwarantanna, przestoje w przedsiębiorstwach, zamykane firmy, brak pracy i brak dochodów powoduje, że kredytobiorcy mogą mieć problemy ze spłatą swoich zobowiązań, zaciągniętych w bankach, zwłaszcza że trzeba jeszcze regulować inne zobowiązania.

W krajach, które z epidemią koronawirusa musiały radzić sobie wcześniej, obowiązek spłaty rat bankowych został uregulowany ustawowo. W Polsce takie rozwiązania nie były potrzebne, bo 16 marca Związek Banków Polskich poinformował, że banki ułatwią zawieszenie spłaty rat kredytów przez okres do trzech miesięcy.

Według zapewnień ZBP szczególne rozwiązania będą uwzględnione przy spłacie zarówno kredytów hipotecznych, jak i kredytów gotówkowych - dla klientów indywidualnych i przedsiębiorców.

Banki same określają sposób realizacji tych zobowiązań. Jako pierwszy rozwiązania przedstawił mBank - tutaj można wstrzymać spłatę części kapitałowej raty na sześć miesięcy. Wakacje kredytowe są przyznawane bezpłatnie - każdemu, kto o nie zawnioskuje.

Zareagowały także PKO BP i Raiffaisen Bank, gdzie można zawiesić spłatę rat na trzy miesiące.
 

Wypróbuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zbada Twoje potrzeby i uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Uzyskaj dostęp

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: [email protected]
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywatności