Aplikacja służąca zgłaszaniu przestępstw będzie śledzić COVID-19

Początek w Los Angeles

Wprawdzie aplikacji zdarzało się w przeszłości wiele wpadek związanych z publikacją fałszywych alertów (np. dotyczącego tygrysa poruszającego się swobodnie po Manhattanie, który ostatecznie okazał się być szopem), to hrabstwo Los Angeles postanowiło nawiązać współpracę z Citizen.

W sierpniu zaprezentowana została aplikacja SafePass, której zadaniem będzie śledzenie kontaktów w związku z COVID-19. Oparta na technologii Bluetooth oraz GPS umożliwia śledzenie interakcji z innymi osobami posiadającymi aplikację. W przypadku, gdy użytkownik zaznaczy, że posiada pozytywny wynik testu na COVID-19, wówczas SafePass prześle stosowne informacje do pozostałych osób.

Zagrożenie dla prywatności

Aplikację zdążyło pobrać już 10 milionów mieszkańców Los Angeles, a wszystko to dzięki namowom urzędników takich jak burmistrz Eric Garcetti czy dyrektor ds. zdrowia publicznego dr Barbara Ferrer. W tym czasie pojawiły się głosy dotyczące potencjalnych zagrożeń dla prywatności w związku z funkcją śledzenia lokalizacji w ramach aplikacji. Niemniej jednak biuro burmistrza nie zdecydowało się przychylić prośbie o komentarz w tej materii.

Zgodnie z oświadczeniem burmistrza – należy podjąć wszelkie konieczne kroki, mające na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się pandemii CIVID-19. Jak podkreśla, narzędzie umożliwiające śledzenie kontaktów stanowi niezbędny element służący namierzaniu wirusa oraz ratowaniu życia.

Źródło:

https://www.cnet.com/news/a-crime-reporting-app-shifts-to-tracking-covid-19-raising-privacy-questions/
 

Wypróbuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zbada Twoje potrzeby i uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Uzyskaj dostęp

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: [email protected]
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywatności