Apel Premiera do pracodawców o pracę zdalną

Z uwagi na gwałtowny przyrost zakażeń koronawirusem Premier Mateusz Morawiecki na piątkowej konferencji prasowej 30 listopada poinformował o nowych obostrzeniach wprowadzanych w całym kraju.

Administracja publiczna na pracy zdalnej przez co najmniej 2 tygodnie

Między innymi Premier ogłosił, że pracownicy administracji publicznej, których charakter zadań służbowych nie wymaga przebywania w urzędzie, zostali skierowani na pracę zdalną na najbliższe dwa tygodnie, z możliwością przedłużenia w zależności od sytuacji.

Ważne

Po sobotnich konsultacjach ze stroną samorządową ustalono, że rozporządzenie w sprawie pracy zdalnej w administracji samorządowej wejdzie w życie od wtorku 3 listopada, po ogłoszeniu w poniedziałek 2 listopada.

Rekomendowana praca zdalna w sektorze prywatnym

Premier zaapelował także do przedsiębiorców, by umożliwili pracę zdalną wszystkim pracownikom, gdzie nie jest konieczne wykonywanie pracy stacjonarnie.

Szef rządu podkreślił, że Polska chce uniknąć wprowadzenia lockdown’u, zatem obywatele muszą ograniczyć kontakty społeczne, gdzie tylko to możliwe, żeby przerwać transmisję wirusa.
 

Przetestuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zdalnie
zbada Twoje potrzeby i uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Wyślij

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: legalis@beck.pl
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Zasady przetwarzania danych osobowych