Aktywiści wzywają prezydenta do zmiany przepisów

Dane szczególnej kategorii zagrożone

Jak wskazują aktywiści, zastosowanie nowoczesnych technologii nadzoru umożliwia gromadzenie na szeroką skalę danych biometrycznych, w tym rozpoznawanie twarzy i pobieranie DNA, ale także skanowanie tęczówki oka osób, które pieszo przekraczają granicę. Takie informacje należy zakwalifikować jako dane szczególnej kategorii. W ocenie protestujących jest to bardzo niepokojące, gdyż dostęp do pozyskanych w ten sposób danych zagwarantowany jest dla federalnych organów ścigania oraz organów innych państw, na podstawie umów o wymianie informacji.

Zaawansowana technologia ograniczona do minimum

W ocenie organizacji, które podpisały się pod wystąpieniem, zastosowanie w tym przypadku nowoczesnej technologii nadzoru wpisuje się w dotychczasową politykę graniczną stosowaną przez byłego prezydenta USA – Donalda Trumpa. Ochrona przed deportacją i dostępem do odpowiednich procedur – jak podkreślają – nie powinna odbywać się kosztem postępującej militaryzacji i zaawansowanego nadzoru. Aktywiści podkreślili, że administracja obecnego prezydenta USA powinna inwestować w społeczności przygraniczne, a w tym odbudowywać obszary zniszczone przez budowę murów granicznych (USA-Meksyk) oraz otwierać się na ludzi poszukujących bezpieczeństwa lub lepszego życia na terytorium USA. Finansowanie i wdrażanie zaawansowanych technologii nadzoru powinno natomiast zostać ograniczone do absolutnie niezbędnego minimum.

Pełna treść wystąpienia:

https://justfutureslaw.org/wp-content/uploads/2021/02/Statement-on-Biden-Bill-Border-Tech.pdf
 

Wypróbuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zdalnie
uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Uzyskaj dostęp

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: legalis@beck.pl
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywatności