System Informacji Prawnej Legalis Administracja w lipcu 2022 r. uzupełniony został w stosunku do poprzedniego miesiąca aż o 8 355 aktów prawnych (w tym: 548 z Dziennika Ustaw, Monitora Polskiego i dzienników resortowych; 7 120 aktów prawa miejscowego) oraz 8 726 orzeczeń (w tym 7 030 orzeczeń sądów).

Państwa uwagę zwracamy także na wzbogaconą bazę odautorskich porad (gotowe odpowiedzi na pytania i problemy zgłaszane przez jednostki publiczne – Praktyczne wyjaśnienia) i aktualności – 851 nowych treści.

To tylko wybrane treści, o które wzbogacony został w stosunku do poprzedniego miesiąca Legalis Administracja.

Zwracamy Państwa uwagę także na poszerzoną bazę poradników (dla urzędników, skarbników, sekretarzy, kierowników jednostek) opublikowanych on-line, które są powiązane z systemem aktów prawnych, m.in.:

  • Korekty w Polskim Ładzie. Likwidacja ulgi dla klasy średniej, odliczenia składki zdrowotnej, obniżona stawka PIT do 12% i inne kluczowe zmiany – dr Antoni Kolek, Oskar Sobolewski
  • Polski Ład 2.0 Przykładowe listy płac. Zasady obliczania wynagrodzeń od 1 lipca 2022 r. – Izabela Nowacka

Polecamy Państwu najnowsze komentarze, m.in.:

  • Ustawa o wspieraniu nowych inwestycji – red.: dr Marta Dargas-Draganik, Jacek Formela
  • Ustawa o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków – : Paweł Michalski

 

Zapraszamy do zapoznania się z plikiem, w którym graficznie przedstawiliśmy miesięczną aktualizację treści Legalis Administracja oraz prezentujemy dodane w lipcu treści praktyczne, poradniki, komentarze Wydawnictwa C.H.Beck – do pobrania poniżej.

Nowości w Legalis Administracja – lipiec 2022 >>