Przykładem instalacji do magazynowania odpadów jest chłodnia wykorzystywana do magazynowania zakaźnych odpadów medycznych lub weterynaryjnych – stanowiąca stacjonarne urządzenie techniczne, którego eksploatacja może spowodować emisję.
Pojęcie instalacji do magazynowania odpadów należy wyprowadzić z ogólnego pojęcia instalacji zawartej w przepisach ustawy Prawo ochrony środowiska (dalej: PrOchrŚrod).
Zgodnie z art. 3 pkt 6 PrOchrŚrod pojęcie instalacji obejmuje:
1) stacjonarne urządzenie techniczne,
2) zespół stacjonarnych urządzeń technicznych powiązanych technologicznie, do których tytułem prawnym dysponuje ten sam podmiot i położonych na terenie jednego zakładu,
3) budowle niebędące urządzeniami technicznymi ani ich zespołami,
– których eksploatacja może spowodować emisję.
W kontekście zadanego pytania, kwestię instalacji, w której mogą być magazynowane odpady, wyłączającej jednocześnie obiekt budowlany (przyjmujący postać m.in. budowli) rozpatrywałabym w odniesieniu do stacjonarnych urządzeń technicznych mogących powodować emisję i ich zespołów powiązanych technologicznie, położonych na terenie jednego zakładu (ujętych w art. 3 pkt 6 lit. a i b PrOchrŚrod).
Przykładem instalacji, w postaci stacjonarnego urządzenia technicznego, wykorzystywanego do magazynowania odpadów może być chłodnia, w której magazynuje się np. zakaźne odpady medyczne lub weterynaryjne. Ponadto inne urządzenia techniczne lub ich zespoły posiadają zasobniki (zbiorniki) niestanowiące budowli, które mogą być miejscami magazynowania odpadów, w części składowej instalacji.