15 sierpnia 2021 r. w niedzielę a dzień ustawowo wolny od pracy

Święto państwowe Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej, zwane również Świętem Wojska Polskiego, które zbiega się z uroczystościami obchodzonymi w kościele katolickim Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, znanego także jako Święto Matki Bożej Zielnej, jest dniem ustawowo wolnym od pracy. W tym roku przypada niedzielę. 

W art. 130 § 2 Kodeku pracy widnieje zapis dotyczący odebrania dodatkowego dnia wolnego za dzień ustawowo wolny od pracy, stanowiący, że: „każde święto występujące w okresie rozliczeniowym i przypadające w innym dniu niż niedziela obniża wymiar czasu pracy o 8 godzin”. 

Ważne

Z przepisu KP wynika jednoznacznie, że pracownikom zatrudnionym w ramach umowy o pracę nie przysługuje dodatkowy dzień wolny do odebrania w innym terminie, ponieważ święto przypada w niedzielę.
 

Wypróbuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zdalnie
uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Uzyskaj dostęp

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: legalis@beck.pl
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywatności