Wróblewski: Musimy się bronić przed roszczeniami Żydów w USA

– Kongresmeni wymagają od Departamentu Stanu przygotowania raportu o własności, różnych aktywach, jakie posiadali Żydzi amerykańscy np. na terenie państw w Europie Środkowo-Wschodniej, przede wszystkim Polski – mówił w środowym programie #RZECZoPRAWIE gość Marka Domagalskiego dr Artur Wróblewski, amerykanista z Uczelni Łazarskiego.

– Nie chodzi tylko o spadkobierców, ale też o nieruchomości, których mogą się domagać amerykańskie organizacje żydowskie – powiedział ekspert.

Kongres zdaniem Wróblewskiego nie ma kompetencji do zajmowania się tą sprawą.

– Może to być wynik działań potężnego lobby żydowskiego – mówił amerykanista.

Według Wróblewskiego amerykański projekt 447 ma wadę konstytucyjną. – Z treści dokumentu wynika, że rząd amerykański ma walczyć tylko o ofiary Holokaustu – wyjaśnił.

– Przecież mogą być też obywatele amerykańscy polskiego pochodzenia, którzy utracili majątki. To dyskryminacja – dodał.

—j.k.
 

Wypróbuj System Legalis

 
Zadzwoń:
22 311 22 22
Koszt połączenia wg taryfy operatora.
lub zostaw swoje dane, a Doradca zdalnie
uruchomi dostęp:

W polu numeru telefonu należy stosować wyłącznie cyfry (min. 9).


Uzyskaj dostęp

* Pola wymagane

Zasady przetwarzania danych osobowych: Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo C.H.Beck sp. z o.o., Warszawa, ul. Bonifraterska 17, kontakt: daneosobowe[at]beck.pl. Dane przetwarzamy w celu marketingu własnych produktów i usług, w celach wskazanych w treści zgód, jeśli były wyrażane, w celu realizacji obowiązków prawnych, oraz w celach statystycznych. W sytuacjach przewidzianych prawem, przysługują Ci prawa do: dostępu do swoich danych, otrzymania ich kopii, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, cofnięcia zgody oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych. Pełne informacje w Polityce prywatności.


Wydawnictwo C.H.Beck
ul. Bonifraterska 17
00-203 Warszawa
Tel: 22 311 22 22
E-mail: legalis@beck.pl
NIP: 522-010-50-28, KRS: 0000155734
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy
w Warszawie Kapitał Spółki: 88 000 zł

Polityka prywatności